Antalyada Karakalem Örnekleri

Kara Kalem Portre Çizimi

Thumbnail image 

Kara Kalem Portre Çizimi


Karakaleme başlayanların en çok zorlandıkları bölüm, nereden başlandığı ve nereye gidileceğini bilememektir. Özellikle çizim yapmaya başlayanlar çok hevesli oldukları için bir an evvel portre çizmek ister. Bu noktada katılım gösterdiğiniz kursun içeriği ve akışına güvenmelisiniz. Sizler için seviye seviye oluşturduğumuz kurs içeriklerimiz ile yeterli bilgi ve pratik yapmanızın ardından portre çizimine geçmektedir.


Nesne çizmek yerine porte çizmek canlı bir şeyi resmetmek olduğu için oldukça heyecan vericidir. Ünlü ressamlarının büyük çoğunluğu hayatının bir bölümünde portre çalışmıştır ya da en azından portre çizmeyi denemiştir.


Portre çizimi çalışmaları; karakalem bilgisine çok fazla katkı sağlayan özel bir çalışma alanıdır. Karakalem kursuna başlayan öğrencilerimiz öncelikle pratik ve ışık gölge bilgisi elde ederek portre çizimine geçmelerin sağlıyoruz. Kurslarımızda başlangıç olarak önerilen birçok teknik ile çalışıyoruz. Bu teknikler geçmişten günümüze birçok ressam ve çizer tarafından farklı şekil ve metotlar denenerek daha iyi sonuç alma konusunda geliştirilmiştir. Karakalem çizim yaparken başlangıçta bu teknikler ile yola çıkmak ve alt yapı oluşturmak ilerleyen aşamalarda hevesinizin kırılmasını engelleyecektir. Süreç içerisinde çizim yaparak kendi tarzınız oluşacaktır.


 Karakalem Portre Eğitimleri veren sanat atölyemize gelerek sergimizi ve kurs ortamımızı görebilirsiniz. Karakalem Portre Kursları veren birçok kurum olmasına rağmen eğitim içerikleri arasından en zengin olanı Anadolu Sanat Merkezi’ne aittir.


Thumbnail image 

Antalya Karakalem Portre Eğitimleri, Antalya Karakalem Portre Yapanlar, Antalyada Karakalem Portre Kursları, Antalyada Karakalem Portre Siparişi, Antalyada Karakalem Portre Siparişleri, Antalyada Portre Çizimi Ne Kadar