Anadolu Fotografçılık Eğitimleri Başlıyor Antalyada

Fotoğraf Dersi

Thumbnail image 

Fotoğraf Dersi


Fotoğraf kelimesinin kökenleri Yunancadan gelmektedir. Photo ışık anlamına gelen ve graph ise çizmek anlamına gelmektedir. Bu iki kelimenin birleşmesi ile oluşmaktadır. Sözcüğün temellerine bakıldığında ışıkla çizmek anlamı ortaya çıkmaktadır.


Fotoğrafın oluşması ışık ya da X ışını gibi yayılan enerji formu ile ortaya çıkarılmaktadır. Bu enerji formu fotoğrafı çekilen nesne ya da objenin görüntüsünü kaydeder. Eskiden fotoğraf çeken kişilere güneş ressamları olarak anılırdır. Çünkü imajı oluşturmak için kendi güneş ışıklarını kullanıyorlardır.


Fotoğraf Dersi ile fotoğrafçılık sanatının doğduğu tarihten günümüze kadar gelen süreçlerini öğrenmenizi sağlamaktadır.


Günümüzde artık bir fotoğraf bin sözcüğe bedeldir. Sanatın en önemli özelliği de duygu ve düşünceleri yansıtabilmektir. Hayatın kargaşası içerisinde hepimiz anıları ve nesneleri ölümsüzleştirmek istiyoruz. Bunun içinde elimizde dijital birçok alternatif bulunuyor. Dijital makineler ile fotoğraf çekmek, değiştirmek, silmek veya düzenlemek kolaylaştı. Makinelerin dijitalleşmesi ile de fotoğrafçılık sanatını yapabileceğinizi düşünebilirsiniz fakat dünyada gözden daha iyi bir lens bulunmadı. Bu yüzden bakış açınızı değiştirerek fotoğraf çekmenin püf detaylarını öğrenebilirsiniz.


Fotoğraf Eğitimi almak isterseniz sizleri Anadolu Sanat Merkezi ile tanışmaya bekleriz. Fotoğrafçılıkla İlgili Bölümler için öğrencilere yetenek sınavına yönelik eğitimler de verilmektedir. Bu konuda teorik ve uygulama anlamında öğrencilerin ihtiyaç duyduğu tüm bilgiler aktarılmaktadır.


Thumbnail image 

Antalyada Eski Usul Fotoğraf, Antalyada Fotoğraf Eğitimi, Antalyada Fotoğraf Kursu, Antalyada Fotoğraf Üniversitesi, Antalyada Fotoğrafçılık Dershanesi, Antalyada Fotoğrafçılık Yüksek Okulu, Antalyada Fotoğrafçılıkla İlgili Bölümler