İmgesel Karakalem Bir Çalışma Odası Çizimi Antalyada

Kaligrafi Kursu

Thumbnail image 

Kaligrafi Kurs


Kaligrafi Uzak doğudan Asya’ya uzanan süsleme sanatıdır. Günümüzün el ile yapılabilecek estetik yazı yazma şeklidir. Kaligrafi bir sanattır. Kusursuz şekilde yazılan yazılar ile davetiyeden süslemeli eşyalara kadar her bir detay kaligrafi sayesinde şekillenebilmektedir. Dik ve yatay çizgiler estetiksel bir biçimde şekillenerek davetiye, sertifika, diploma, güvenlik kartları ve porselen ürünlerin üzerine işlenmektedir. Kaligrafi yapmak el yeteneğidir. Bu yüzden isteyen herkes kolay kolay yapamamaktadır.


Kaligrafi çalışmasının başarılı olabilmesi için harf boyutlarının aynı olması simetrik bir görüntü yaratılması gerekir. Bu yapılan iş aslında tamamen hayal gücü ve asimetrik becerilerin bütünüdür. Ülkemizde kaligrafi güzel yazma sanatı olarak gözle görülür her yerde uygulanmaktadır. Çevrenizde görebileceğiniz belge ve her davetiye de yazı stili kaligrafi sanatından esinlenerek yapılmaktadır.


Kaligrafi  bir sanatçının kusursuz şekilde çalışması sonucu ortaya çıkar. Bu kusursuz çalışma sırasında dikkat edilmesi gerekenler aşağıdaki gibidir:


  • Doğru boşluk bırakmak
  • Doğru biçimlendirme yapmak
  • Yazıya simetrik görünüm kazandırmak
  • Zarif ve kibar bir yazı stilini ortaya çıkarmak
  • Harf orantılarını eşit hazırlamak

Kaligrafi Kursları arayışı içerisine girdiyseniz atölyemiz ile tanışma vaktiniz geldi demektir. Kaligrafi Eğitim konusunda uzman eğitici kadromuz ile hizmet veriyoruz.


Kaligrafi Kursu


Sanatçısına estetik bir çalışma imkanı yaratan kaligrafi şık ve özenli bir yazı ile göz doldurmaktadır. İnsanların özel anlarını anlamlandırma isteklerini sayesinde bu yazı çalışması daha çok tercih edilmektedir.


Kaligrafinin birçok çeşidi  bulunmaktadır. Bu çeşitleri arasında Latin kaligrafi ve Arap kaligrafisi en göze çarpanlardır. Fakat günümüzde daha çok kullanılan batı kaligrafisidir. Alfabemiz gereğince ülkemizde batı kaligrafisi yaygınlaşsa da yurt dışında ise Arap kaligrafisi daha popülerdir.


Kültürel zenginliğin simgesi olarak nitelendireceğimiz kaligrafi bir sanattır. Bu sanatı icra edebilmek için çok çalışmak ve tecrübe sahibi olmak gerekir. Artık ticari levhalar üzerinde dahi kaligrafi kullanıldığı görebiliyoruz.


Kültür ve dilin zenginliğin önemini en iyi şekilde vurgulayan kaligrafi tarihimizin mirasıdır. Bu mirasa sahip çıkarak öğrenmeniz halinde iş imkanları da oluşmaktadır. Davetiye, diploma ve levhalar üreten firmalar için kişiye özel tasarımlar hazırlayabilirsiniz.


 Eski Yazı Ustaları ile tanışmak ve Kaligrafi Kursu ile bu sanata adım isteyenleri bekliyoruz.


Kaligrafi kursumuzun sonunda öğrendiğini bu sanat ile değişik şekiller ve yazı stilleri sayesinde birçok eşya ve malzemeye hayat verebilirsiniz. Anadolu Sanat Merkezi olarak çok çeşitli kurslara ev sahipliği yapıyoruz. Ürettiğiniz çalışmaları web sitemizden üzerinden satışa çıkararak bu yola ilerlemeniz için sizlere yardımcı da oluyoruz.


Thumbnail image 

Antalyada Arapça Yazı Eğitimleri, Antalyada Divitle Yazdığı, Antalyada Güzel Hat Kursları, Antalyada Güzel Yazı Yazanlar, Antalyada İle Yazı Yazma, Antalyada Kaligrafi Kursu, Antalyada Kaligrafik Güzel Yazı, Antalyada Kesik Üçlü Yazı, Antalyada ki Eski Yazı Ustaları, Antalyada Kur'an Yazısı