Hat Sanatı Kursları

Thumbnail image 

Hat Sanatı Kursları

Hat sanatı, İslam sanatının kalbidir denebilir. Hat sanatının İslam sanatların arasında yeri özeldir. Hat yazı olmanın ötesindedir. Arap harfleri hat sanatına çok yakışmaktadır. Latin harflerinden farklı olarak Arap harfleri, yazının içerisinde istenen şekle girer, sanatkarının elinde anlamını ve özünü kaybetmeden istenilen formda bulunur.


Hattat, harfi resmetmeye çalışan kişidir. Böylelikle hattat en mutlak formu yakalamaya uğraşır. Yaşanılan dünyaya ait bir nesne veya objeyi çalışmaz. Hattat dış dünyada var olmayan harfleri ve harfler arasındaki ilişkiyi düşünür yazar ve çizer.


Hattat ile resim arasındaki fark resmin yapısı gereği doğru ve gerçeğe uygun olarak tasvir etmeyi tercih etmesidir. Resim sanatının tarihi incelendiğinde yaklaşık beş yüz yıldır doğayı ve tabiatı taklit eden eserler verildiği görülebilir. Hat ise zengin yaratıcılığı ile hala cazibesini kaybetmemiştir.


En İyi Kur’an Yazan,  En İyi Kuran Çizen, En İyi Kuranı Yazan Kişi, En Başarılı Kur’an Yazan Ustalar ile ilgili bilgi almak ve doğru bir adreste eğitim alarak başarılı çalışmalar yapmak için kursumuz ile iletişime geçebilirsiniz.


Thumbnail image 

Antalyada Hat Eğitimi, Antalyada Hat Eğitimleri, Antalyada Hat Sanatı Atölyesi, Antalyada Hat Sanatı Kursları Verenler, Antalyada ki En Başarılı Hat Sanatı Ustaları, Antalyada ki Hat Sanatının Erbapları, Antalyada ki Heyhat Öğreticileri, Antalyada Kur'an Sanatı, Antalyada Kur'an Yazımı, Antalyadaki En Başarılı Hat Öğretmenlerimiz